Rusza 15. edycja BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane!

Rusza 15. edycja BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane!

1 lipca rozpocznie się jubileuszowa edycja festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane, najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce, który Nocowanie.pl z przyjemnością objęło swoim patronatem. Filmy pod gwiazdami będzie można oglądać w Sopocie i w Zakopanem, a od 5 lipca również w Giżycku.

Festiwalowe kina będą otwarte i dostępne bezpłatnie przez cały lipiec i sierpień. W Sopocie filmy będą wyświetlane na najdłuższym w Europie drewnianym Molo, a w Zakopanem tuż obok Krupówek - na Placu Niepodległości z widokiem na Giewont. Dodatkowo we wszystkie wakacyjne wtorki i środy festiwal cumuje w Ekomarinie nad jeziorem Niegocin w Giżycku, gdzie filmy będzie można oglądać również z zacumowanych tam jachtów - wystarczy przejść na specjalną festiwalową częstotliwość radiową 87,7 MHz, dzięki której dźwięk będzie dostępny na każdym pokładzie. 


Tematyczne wieczory przed dużym ekranem


Tradycyjnie każdy dzień tygodnia będzie poświęcony filmom z różnych kategorii tematycznych. 


Poniedziałki: We Are Tennis


Każdy tydzień wakacji rozpoczną filmy, których akcja rozgrywa się na kortach. Będzie można obejrzeć m.in. filmy „King Richard. Zwycięska rodzina” z oscarową rolą Willa Smitha, „Wimbledon”, uroczą komedię romantyczną z Kirsten Dunst i Paulem Bettanym oraz biograficzny dramat „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”.


Wtorki: Świat Cię potrzebuje


We wtorki zobaczymy filmy wzywające do poszanowania różnorodności, z której ludzkość czerpie ogromną siłę. Ten cykl rozpocznie się od wzruszającego „Cudownego chłopaka” z Julią Roberts i Owenem Wilsonem, będzie można też zobaczyć najnowszą produkcję Mike’a Millsa – „C’mon C’mon” z Joaquinem Phoenixem, „Terminal” z zapadającą w pamięci kreacją Toma Hanksa oraz polską produkcję „Ostatni komers” o nastolatkach próbujących odnaleźć się w skomplikowanej rzeczywistości. 



fot. Jerzy Bartkowski, materiały prasowe

Środy: Made In Poland


W środy wraca jedna z ulubionych kategorii w historii festiwalu. W repertuarze m.in. obsypany nagrodami dramat z Dawidem Ogrodnikiem „Wszystkie nasze strachy”, „7 uczuć” z plejadą gwiazd polskiego kina, m.in. Marcinem Dorocińskim i Katarzyną Figurą, biograficzny „Mistrz” z rewelacyjnym Piotrem Głowackim oraz nominowane do Złotego Lwa na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji „Żeby nie było śladów”.


Czwartki: Oscary


Jak co roku będzie też cykl poświęcony produkcjom oscarowym. Tym razem zobaczymy m.in. „Bohemian Rhapsody” o liderze zespołu Queen Freddiem Mercurym, „Na rauszu”, jeden z najliczniej nagradzanych filmów europejskich, nostalgiczne „Licorice Pizza” oraz disneyowską animację nie tylko dla najmłodszych „W głowie się nie mieści”.


Piątki ze Storytel: kino w związku z literaturą


Na ekranie pojawią się najgłośniejsze adaptacje filmowe, wśród nich: „Wyspa tajemnic” z rewelacyjnym jak zawsze Leonardo DiCaprio, „Wiecznie żywy”, komedia romantyczna o… zombie, „Dom Gucci” z głośną rolą Lady Gagi oraz wielokrotnie nagradzany „Prestiż” Christiophera Nolana z Hugh Jackmanem i Christianem Bale’em w rolach rywalizujących ze sobą magików.


Soboty: Jest akcja!


W soboty na festiwalu królują filmy rozrywkowe. W tym roku na ekranie pojawią się m.in. adaptacja słynnej japońskiej animacji „Ghost In The Shell” ze Scarlett Johansson, najnowszy „Batman” z Robertem Pattinsonem i Zoë Kravitz oraz aż dwa filmy z Nocolasem Cagem - „Świnia”, w którym wciela się w zbieracza trufli, oraz „Nieznośny ciężar wielkiego talentu”, w którym gra… samego siebie.



fot. materiały prasowe

Niedziele: Kobieta z kamerą


Filmowy tydzień zamykają produkcje z udziałem wyjątkowych kobiet po obu stronach kamery - m.in. artystyczne arcydzieło „Mała mama” w reżyserii Céline Sciammy, „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej z nagradzaną kreacją Mai Ostaszewskiej oraz reżyserski debiut Natalie Portman „Opowieści o miłości i mroku”, oparty na autobiografii pisarza Amosa Oza. 


Organizatorzy festiwalu zapraszają widzów również na filmowe dyskusje przed seansami i po nich w kawiarni festiwalowej Koło Molo w Sopocie. Na Kulturalnym Placu Wolności w Zakopanem w ciągu dnia funkcjonować będzie Miasteczko Festiwalowe ze strefą relaksu na leżakach. Z kolei w giżyckim kinie Nowa Fala działać będzie Centrum Festiwalowe i będzie można obejrzeć gorące filmowe premiery. 


Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów są dostępne na stronie www.kinoletnie.pl, a aktualności, relacje i ciekawostki Facebooku i Instagramie @BNPParibasKinoLetnie. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo w Sopocie.


Organizator: Outdoor Cinema

Partner tytularny: Bank BNP Paribas

Partnerzy strategiczni: Telewizja TVN i Player

Patroni medialni: Radio Zet, Chillizet, Filmweb, Viva!, Party, Polki.pl, Kino, Gazeta Wyborcza, AMS, Zakolove, Wirtualna Polska, Nocowanie.pl

Sponsorzy: Jawor Parkiet, Polargos, Koral, Storytel

Hotele partnerskie: My Story Sopot Apartments, Hotel St. Bruno, Rezydencja Gubałówka

Kino partnerskie: Nowa Fala w Giżycku

Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo w Sopocie

Partnerzy lokalni: Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Molo w Sopocie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Urząd Miasta Giżycko i Giżyckie Centrum Kultury

Partnerzy festiwalu: KoKo Kamper, Żegluga Mazurska

Partner kina jachtowego: Skyboat



Źródło: materiały prasowe

Następny artykuł 5 najlepszych kąpielisk w...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!