Rycerskie zmagania w Ostródzie
Ostróda jest królestwem turystyki wodnej. Otoczona jest 9 jeziorami, z których najpopularniejsze jest jezioro Drwęckie. Przez miasto przeływa też rzeka Drwęca. Ostróda połączona jest kanałowym szlakiem wodnym z Elblągiem. Kanał Elbląski uznany został za pomnik historii, a w 2007 r. za jeden siedmiu cudów Polski. Nic dziwnego, że w mieście króluje turystyka wodna. Ale nie tylko! Przeczytaj, jakie inne atrakcje czekają na ciebie w Ostródzie.
Być może Ostróda stanie się niedługo drugim po Grunwaldzie miejscem inscenizacji bitew rycerskich i miejscem zmagań rycerskich podczas turniejów? Po latach przerwy wraca do miasta Turniej Rycerski. Na ostródzki zamek 26 maja zawitają setki rycerzy aby walczyć o Włócznię św. Jerzego. Spodziewajmy się wojowników z Gdańska, Nidzicy, Olsztynia, Torunia, Warszawy...
W I Turnieju Rycerskim o Włócznię Św. Jerzego uczestnicy będą zmagać się w kategoriach: miecza krótkiego i tarczy oraz miecza długiego. Zwycięzcy zaprezentują się w walkach drużynowych w pełnym kontakcie 5 vs 5. Zobaczymy także zmagania w turnieju łuczniczym, obejrzymy rycerskie obozowisko, weźmiemy udział w średniowiecznych zabawach plebejskich. Dla każdego coś miłego.
A na koniec główna atrakcja: inscenizacja najazdu wojsk litewskich na Ostródę, który miał miejsce w 1381 r. i doprowadził do pożaru. Spłonęła wówczas drewniana warownia oraz spora część murowanego zamku.
Harmonogram imprezy:
Dziedziniec zamku
12:00 - Uroczyste otwarcie turnieju
13:00 - Turniej miecza długiego
14:30 - Turniej miecza krótkiego
Przedzamcze
12:30 - Turniej łuczniczy
14:00 - Zabawy plebejskie
16:00 - Walki drużynowe 5 vs 5
18:00 - Inscenizacja bitwy
WSTĘP WOLNY
Sprawdź, co warto zobaczyć w Ostródzie:
Stare Miasto
Muzeum Miejskie
Kościół gotycki św. Dominika Savio
Szlak pieszy: Ostróda - Piławki
Komentarze