Rynek w Duszniki-Zdroju ma średniowieczny układ, jednak zabudowania, które się na nim znajdują są charakterystyczne dla stylu barokowego i renesansowego. Tutejsze kamienice kryją w sobie wiele tajemnic.
W pierwszej z nich zatrzymał się kiedyś abdykujący król Polski Jan Kazimierz, co zostało upamiętnione tablicą. Portal kamienicy numer 5 zdobi fugurka Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin będącej patronką Ziemi Kłodzkiej. Dawniej znaleźć można było tam Pietę, która obecnie została przeniesiona do Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Budynek numer 6 to ratusz miejski. Nad jego drzwiami znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca patrona miasta św. Piotra obok którego zlokalizowana jest tablica upamiętniająca powódź z 1998 roku w wyniku której zginęło siedem osób.
Spacerując po rynku warto zwrócić uwagę na kamienicę przy ulicy Słowackiego 2. Jest ona najstarszym budynkiem w mieście. W Dusznikach działało kiedyś wiele zrzeszeń rzemieślniczych – potwierdzają to znaki cechowe na bydynkach kamienic.
Na Rynku zobaczymy także najstarszą figurę wotywną Matki Bożej z dzieciątkiem pochodzącą z 1725 roku. Naprzeciwko figury zlokalizowany jest pręgierz, będący szczególnie chętnie fotografowany przez turystów. Oprócz tego można zrelaksować się na rozstawionych przy fontannie ławeczkach.
Piękny ryneczek, bez nadmiaru turystów.
Polecam to miejsce do zwiedzenia. rynek ma swój urok i klimat.
Mały ale klimatyczny rynek z pręgierzem. Warto wpaść a kawkę do kawierni w rynku
Rynek to jakaś pomyłka. Lokalne władze chyba nie mają pomysłu na zagospodarowanie terenu...
piękne miasto i uzdrowisko, jednak dbają o zielen i utrzymanie dopiero przed koncertami chopinowskimi