Śląskie dla zakochanych - najlepsze pomysły na romantyczny weekend
Planujecie wyjątkowy romantyczny weekend we dwoje? Szukacie ciekawych propozycji i zaskakujących atrakcji? Pragniecie cieszyć się swoim towarzystwem w klimatycznych miejscach lub marzycie o beztroskiej zabawie, która będziecie wspominać przez kolejny miesiące? Jeżeli liczycie na niezapomniany wyjazd we dwoje, koniecznie sprawdźcie, co oferuje województwo śląskie. Oto kilka najciekawszych pomysłów na romantyczny weekend dla zakochanych!
Województwo śląskie jest zdecydowanie jednym z najciekawszych i niezwykle atrakcyjnych turystycznie zakątków Polski. W miejscu tym na turystów czekają różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu, a każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy historii będą zachwyceni pięknymi pałacami oraz skarbami Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na pasjonatów aktywnego wypoczynku czeka Beskid Żywiecki z atrakcyjnymi szlakami turystycznymi, natomiast w malowniczych i pięknych miastach spędzimy naprawdę miłe chwile. Zakochani poszukujący najlepszych pomysłów na romantyczny weekend mogą wybierać z całego tego turystycznego dobrobytu! Jeżeli już nie możecie doczekać się wspólnego wyjazdu, koniecznie sprawdźcie kilka najciekawszych propozycji, dobierzcie coś do swoich potrzeb i zaplanujcie idealny wyjazd tylko we dwoje! Województwo śląskie już na was czeka!
Romantyczne miejsce idealne na wizytę we dwoje
Zacznijmy od klasyki. Na terenie województwa śląskiego znajdziemy kilka miejsc idealnie wpisujących się w wyobrażenie doskonałego romantycznego weekendu. To urokliwe zakątki zachwycające swoim klimatem, malowniczą okolicą oraz wrażeniem, że czas się tutaj zatrzymał. Jeżeli cenicie klasyczne propozycje, koniecznie sprawdźcie te miejsca!
-
Wizyta w malowniczej Pszczynie
Wizyta w malowniczej Pszczynie
Jedną z najlepszych propozycji na spędzenie romantycznego weekendu w województwie śląskim będzie wizyta w Pszczynie. Położona w połowie drogi pomiędzy Tychami a Bielsko-Białą jest miastem niezwykle uroczym i malowniczym. Miejsce otoczone jest pięknymi lasami, spokojnie wije się tu rzeka Pszczynka, a całkiem niedaleko znajdziemy Jezioro Goczałkowickie oraz kilka zachwycających zabytków architektury drewnianej. Miejsce tu uznawane jest za zielone płuca Śląska i oferuje turystom ciszę, spokój i relaksującą atmosferę. Dodatkową zaletą Pszczyny jest także wspaniała architektura, dzięki której miasto zasłużyło na jeszcze jeden wyjątkowe miano – Perły Górnego Śląska. Podczas weekendu w okolicy możemy cieszyć się malowniczym krajobrazem i niezwykłą atmosferą, jednak nie powinniśmy zapominać o wizycie w najpiękniejszym miejscu na mapie miasta. Chodzi oczywiście o neobarokowy zamek będący jedną z niewielu europejskich rezydencji, które w nienaruszonym stanie przetrwały wojenną zawieruchę. We wnętrzu pięknego pałacu znajdziemy Muzeum Zamkowe, a w nim autentyczne wyposażenie rezydencji magnackiej, ekspozycję europejskiego i orientalnego uzbrojenia, a także kolekcję miniatur, płaskorzeźb i obrazów. Zakochanych powinien zainteresować przede wszystkim spacer po rozległym zabytkowym Parku Pałacowym. Jest to romantyczne i malownicze miejsce pozwalające odetchnąć, cieszyć się wyjątkowym klimatem oraz podziwiać piękny pałac.
Atrakcyjne noclegi w Pszczynie:
Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy
Zobacz także: Weekend w Pszczynie - co warto zobaczyć?
-
Spacer po Świerklańcu
Spacer po Świerklańcu
Kolejnym ciekawym i romantycznym zakątkiem na mapie województwa śląskiego jest Świerklaniec. W niewielkiej miejscowości położonej w okolicy Tarnowskich Góra znajdował się niegdyś jeden z najpiękniejszych pałaców w naszym kraju. Zamek w Świerklańcu nazywany “Małym Wersalem” niestety nie przetrwał do dziś. Jedyną pozostałością po zachwycającej niegdyś budowli są stare fotografie oraz kilka mniejszych elementów. To jednak między innymi dla nich warto odwiedzić to miejsce. Najciekawiej prezentującą się pozostałością zamku jest Pałac Kawalerów – rezydencja wzniesiona z myślą o gościach przybywających z wizytą do hrabiego von Donnersmarcka. Budynek reprezentujący styl francuskiego neobarku wygląda przepięknie o każdej porze roku. W jego wnętrzu obecnie mieści się elegancka restauracja. Jednak sam pałac to nie wszystko. Podczas wizyty w Świerklańcu warto udać się na długi spacer po pięknym i zabytkowym parku (również w stylu francuskim) otaczającym Pałac Kawalera.
Atrakcyjne noclegi w okolicy Świerklańca:
Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w pobliżu
Zobacz także: Najpiękniejsze zamki i pałace Górnego Śląska
-
Podziwianie Pałacu w Złotym Potoku
Podziwianie Pałacu w Złotym Potoku
Szukając romantycznych i spokojnych zakątków w województwie śląskim, warto zajrzeć także do Złotego Potoku. Jest to urokliwa miejscowość turystyczna położona w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej (niecałe 30 kilometrów od Częstochowy). Zaleta Złotego Potoku jest przede wszystkim cisza, spokój oraz przyjemna atmosfera. Czas wolny możemy spędzić, wędrując po pięknym rezerwacie przyrody, spacerując pośród kilku malowniczych stawów oraz (przede wszystkim) odwiedzając zabytkowy pałac! Klasycystyczna rezydencja znajduje się w zabytkowym parku. Otoczona zielenią i odbijająca się w wodach okolicznego stawu prezentuje się naprawdę pięknie. Spacer po okolicy z całą pewnością będzie można zaliczyć do udanych i relaksujących. Niedaleko pałacu znajduje się urokliwy dworek, w którym swego czasu mieszkał Zygmunt Krasiński. Obecnie pełni on funkcję siedziby Muzeum Regionalnego. Wizyta w nim będzie ciekawym urozmaiceniem naszej wspólnej wyprawy.
Atrakcyjne noclegi w okolicy:
Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy
-
Spacer wokół Zameczku Myśliwskiego Promnice
Spacer wokół Zameczku Myśliwskiego Promnice
Kolejnym klimatyczny zakątek idealny do długiego romantycznego spaceru znajdziemy w pobliżu Tychów. W malowniczo położonej wsi Kobiór znajdziemy jeden z najbardziej urokliwych zamków znajdujących się nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce. Mowa tu oczywiście o pięknym Zameczku Myśliwskim. Został on wzniesiony w 1868 roku (w miejscu identycznego pałacu, który spłonął rok wcześniej) i do dziś zachował swój pierwotny wygląd. Z daleka przykuwa on uwagę swoją architekturą. Reprezentuje on styl neogotyku angielskiego z wyraźnymi wpływami niemieckimi. Uroku i wyjątkowości dodaje mu również jego lokalizacja. Znajduje się on z dala od miejskiego zgiełku, otoczony jest lasami Puszczy Pszczyńskiej, a w okolicy słychać plusk wód Jeziora Parpocańskiego. Bajkowa atmosfera sprawia, że miejsce to idealnie nadaje się na długie romantyczne spacery we dwoje. We wnętrzu zameczku znajduje się obecnie hotel oraz elegancka restauracja.
Atrakcyjne noclegi w okolicy:
Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy
Najciekawsze miejsce do zwiedzanie we dwoje! Najlepsze pomysły na niecodzienną randkę!
Wskazaliśmy wam klasyczne pomysły na idealny wypad w dwoje. Było klimatycznie, romantycznie i kojąco. Możliwe jednak, że niektórzy z was szukają czegoś bardziej nietypowego. Pragniecie przełamać rutynę, wyjść poza schemat i zaskoczyć drugą połówkę? A może nie lubicie oklepanych motywów, a najlepiej bawicie się, robiąc coś ciekawego razem? W takim przypadku sprawdźcie, jak ciekawie możecie spędzić czas we dwoje w województwie śląskim!
-
Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach
Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach
Czy zejście pod ziemie może być dobrym pomysłem na udaną randkę? Z całą pewnością jest to propozycja niecodzienna, warto się nad nią jednak dobrze zastanowić. Jeżeli wybierzemy odpowiednie miejsce, czeka nas naprawdę interesujące doświadczenie, które później miło będziecie wspominać. W przypadku województwa śląskiego mamy kilka możliwości, a jedną ze zdecydowanie najlepszych jest zwiedzanie zabytkowej Kopalni Srebra znajdującej się w Tarnowskich Górach. Jest to jedna ze zdecydowanie najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie, jest częścią Śląskiego Szlaku Zabytków Techniki, a także unikatem na skalę europejską! To jedyna taka podziemna trasa turystyczna pozwalająca nam zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych.
Co ciekawego tu na nas czeka? Zwiedzanie zaczniemy w multimedialnym muzeum, w którym poznamy historię Tarnowskich Gór oraz lokalnego górnictwa. Następnym punktem wizyty będzie podróż do podziemi za pomocą wyciągu szybowego. Gdy już znajdziemy się na głębokości ponad 40 metrów, czeka nas wędrówka trasą turystyczną o długości 1,7 kilometrów (z czego większość szlaku pokonamy pieszo, a cześć łodzią!). Wędrówka podziemiami powinna zająć nam około 90 minut. W tym czasie usłyszymy od przewodnika wiele ciekawych opowieści dotyczących przeszłości kopalni oraz pracujących tu niegdyś gwarków. Naszą podziemną wycieczkę znacząco urozmaicą elementy multimedialne. Wędrując korytarzami, będziemy mogli usłyszeć odgłosy ciężkiej pracy, zawału kopalnianego, jadących wózków oraz robót strzałkowych, dzięki czemu będziemy mogli odnieść wrażenie, że w kopalnie praca wre, a my znaleźliśmy się w miejscu pełnym życia. Wspólny spacer, słuchanie opowieści oraz nasłuchiwanie tajemniczych dźwięków z pewnością dostarczy nam ciekawych doświadczeń, których szybko nie zapomnimy!
Atrakcyjne noclegi w okolicy:
Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy
Zobacz także: 9 pomysłów na wakacyjny weekend na Górnym Śląsku
-
Poszukajcie magii w Ogrodzieńcu
Poszukajcie magii w Ogrodzieńcu
Jeżeli pasjonujcie się historią, uwielbiacie opowieści o duchach i z zainteresowaniem oglądaliście amerykańską wersję „Wiedźmina”, koniecznie wybierzcie się do Podzamcza. Tam czeka na was wizytówka Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz jeden z najatrakcyjniejszych zamków wchodzących w skład tzw. Szlaku Orlich Gniazd. Imponujące ruiny twierdzy robią wrażenie swoim malowniczym położeniem, klimatem oraz stanem, w jakim przetrwały próbę czasu. To dzięki temu niemal każdy fragment zamku udostępniony jest do zwiedzania. Piękne widoki oraz klimat to nie wszystkie zalety Zamku Ogrodzieniec. Niedaleko ruin znajdziemy kolejną atrakcję - tzw. Skalne Miasto Podzamcza. Wokół zamkowego muru znajdziemy liczne wapienne ostańce o fantazyjnych kształtach, które tworzą tu prawdziwy labirynt. Ich obecność w tym miejscu dodaje ruiną jeszcze więcej uroku. Wyjątkową atmosferę okolicy zagęszcza dodatkowo fakt, że po Ogrodzieńcu - jak w każdym szanującym się zamku - kręci się duch. Według lokalnych pogłosek dzielni wędrowcy, którzy zdecydują się na nocną wycieczkę po okolicy, mogą natknąć się na Czarnego Psa – olbrzymiego ogara o gorejących ślepiach, który ciągnie za sobą długi brzęczący łańcuch. Legenda mówi, że w upiora został zamieniony lokalny kasztelan, w ramach kary za torturowanie nieposłusznych poddanych. Jeżeli takie klimaty pobudzają waszą wyobraźnię, to nie znajdziecie w okolicy lepszego miejsca na niecodzienną randkę!
Atrakcyjny noclegi w Podzamczu:
Podzamcze, ul. Wojska Polskiego
Agroturystyka na Jurze Magdalena i Marcin Wojciechowscy
Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Podzamczu
-
Zwiedzanie klimatycznego skansenu w Chorzowie
Zwiedzanie klimatycznego skansenu w Chorzowie
Wasze serca biją mocniej, gdy tylko ktoś wspomina o cichej i malowniczej polskiej wsi? Lubicie snuć fantazje na temat ucieczki, gdzieś na odludzie i życia w zgodzie z naturą? W takim przypadku powinniście zdecydować się na wizytę w skansenie. A tak się składa, że w województwie śląskim znajdziemy jeden z najciekawszych w naszym kraju. W Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie czeka na nas ponad 70 różnych obiektów przedstawiających charakterystyczne elementy regionalnego budownictwa. Spacerując po malowniczym i klimatycznym parku, odnajdziemy między innymi zagrodę bogatego chłopa, zagrodę młyńską, pasterską czy robotniczą. Zobaczymy kościoły, niewielki sklep, a także wiejską szkołę, kuźnie, młyn czy garbarnię. W międzyczasie warto zaglądać do każdego z obiektów, gdyż tam znajdziemy ekspozycje prezentujące dawne przedmioty codziennego użytku. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć, jak wyglądało życie w staropolskiej wsi! Na koniec będziemy mogli zatrzymać się na chwilę i posilić w klimatycznej karczmie.
Atrakcyjne nocleg w Chorzowie:
Sprawdź takę inne atrakcyjne noclegi w okolicy
Zobacz także: 12 najciekawszych skansenów w Polsce
Aktywny wypoczynek we dwoje! Najlepsze pomysły na romantyczny weekend na świeżym powietrzu!
Wyjeżdżając na wspólne wakacje, cenicie sobie przede wszystkim aktywny wypoczynek? Nie potraficie usiedzieć na miejscu, a hasło „urlop” jest dla was synonimem pieszych wędrówek, jazdy rowerem lub spływów kajakowych? W województwie śląskim znajdziecie dla siebie kilka miejsc, które z pewnością zaspokoją wasze potrzeby. Oto kilka idealnych zakątków doskonałych do aktywnego spędzania czasu!
-
Romantyczne wędrówki po Beskidzie Żywickim
Romantyczne wędrówki po Beskidzie Żywickim
Jeżeli jesteście miłośnikami górskich wędrówek, to podczas wizyty w województwie śląskim swoje kroki powinniście kierować ku Beskidowi Żywieckiemu! Ten atrakcyjny zakątek położony jest na granicy województwa śląskiego i małopolskiego i stanowi najwyższy, po Tatrach, region w polskiej części Karpat. Przybywając tu z myślą o aktywnym wypoczynku, z pewnością będziecie chcieli zdobyć najwyższe szczyty. W takim wypadku koniecznie powinniście wyruszyć na Babią Górę, wznoszącą się 1725 m n.p.m. Położona na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego jest jednym z najpiękniejszych zakątków w Beskidzie Żywickim. Oprócz podziewania niezwykłych widoków oraz pięknej przyrody będziemy mogli poczuć się tu jak na prawdziwym alpejskim szczycie! Warto wyruszyć także na podbój Pilska (1557 m n.p.m.). Czekają tu na was także liczne szlaki turystyczne, które z łatwością zaspokoją waszą potrzebę aktywnego wypoczynku oraz pięknych widoków. Do najpiękniejszych tras należy zaliczyć m.in. czerwony Główny Szlak Beskidzki oraz Worek Raczański przebiegający przez Wielką Raczę (1236 m n.p.m.) i Wielką Rycerzową (1226 m n.p.m.). Natomiast jeżeli poszukujecie prawdziwych wyzwań, możecie zdecydować się na podróż Percią Akademików.
Atrakcyjne noclegi w Beskidzie Żywieckim:
Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy
Dobra zabawa i dużo szaleństwa! Najlepsze atrakcje na idealnie zwariowany weekend!
Pragniecie czasem zapomnieć o tym, że jesteście już dorosłymi ludźmi. Macie ochotę wrzucić trochę na luz i dobrze się bawić? Poczuć się po prostu znów jak dzieci? Ciekawym pomysłem na weekend we dwoje pod znakiem beztroskiej rozrywki będzie wizyta w Chorzowie. Znajdziemy tutaj kilka atrakcji, dzięki którym będziemy bawili się jak dzieci! Od czego zacząć? Na rozgrzewkę możemy zdecydować się na wizytę w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym! Jest to trzecie pod względem zoo w naszym kraju, ustępujące miejsca jedynie ogrodom w Gdańsku i Poznaniu. Na terenie o powierzchni około 50 hektarów będziemy mogli zobaczyć ponad 300 gatunków zwierząt pochodzących z całego świata! Znajdziemy tu między innymi imponujące słonie indyjskie, żyrafy, gibony, lwy, tygrysy czy pandy! Dodatkową atrakcją jest Kotlina Dinozaurów, w której znajdziemy olbrzymie modela prehistorycznych gadów.
Po interesującej wizycie w chorzowskim ogrodzie zoologicznym pora na prawdziwe szaleństwo. Jeżeli naprawdę mamy ochotę rozbudzić nasze wewnętrzne dziecko, obowiązkowo zajrzyjmy do Legendii – Śląskiego Wesołego Miasteczka. Znajdujący się w Chorzowie obiekt może pochwalić się niezwykłą historią, jest bowiem najstarszym parkiem rozrywki i lunaparkiem w naszym kraju, a jego początki sięgają już 1959 roku! Na powierzchni około 26 hektarów znajdziemy liczne atrakcje, dzięki którym będziemy mogli znów poczuć się jak w czasach beztroskiego dzieciństwa! Czeka tu diabelski młyn, duże samoloty czy pływające filiżanki! W poszukiwaniu zastrzyku adrenaliny koniecznie powinniśmy wskoczyć do Lech Coastera – wznosi się on na wysokość około 40 metrów i oferuję trasę o długości niemal kilometra, po której pędzi się z zawrotną prędkością 95 km/h. Koniecznie powinniśmy zajrzeć także do Gabinetu Krzywych Zwierciadeł, wsiąść do Miedzianego Kociołka w Dolinie Jagi czy zjechać łodzią po górskiej rzece. W ten sposób zaliczymy najprawdopodobniej najbardziej zakręconą randkę!
Komentarze