Słowińki Park Narodowy jest trzecim największym parkiem narodowym w Polsce.
Położony jest na terenie dwóch powiatów; słupskiego i lęborskiego. Obejmuje jezioro Gardno, Łebsko oraz wydmy i obszary leśno-bagienno-łąkowe wokół nich. Został utworzony dla zachowania w niezmienionym stanie tego unikatowego w Europie ekosystemu.
Największą jego atrakcją, a zarazem swego rodzaju unikatem w skali Europy, jest pustynny krajobraz wydmowy.
Słowiński Park Narodowy to nie tylko znane w całej Polsce wydmy. To również jeziora. Wyjątkowe, bo miesza się w nich woda słodka ze słoną, wyjątkowe również dlatego, że znajdują się na szlaku międzynarodowej ptasiej autostrady. Tędy lecą ptaki z Syberii na południe Europy.
Góra Łącka jest najwyższą wydmą w Parku. Z jej szczytu, podobnie jak z wydmy Czołpińskiej, rozciąga się panorama Słowińskiego Parku Narodowego i Morza Bałtyckiego. Pustynny pejzaż ciągnie się po horyzont. Ruchome wydmy nieustannie wędrując zmieniają krajobraz, zasypując piaskiem drzewa i ścieżki. Za nimi odsłania się martwy las.
Ścieżka z Łeby do wyrzutni rakiet w Rąbce, i dalej – na Górę Łącką, to bodajże na częściej odwiedzany szlak turystyczny w Słowińskim Parku Narodowym. Można go w części pokonać meleksem, a także wypożyczyć rower.