Święta z bonem turystycznym

Święta z bonem turystycznym

Świąteczne wyjazdy są bardzo popularne wśród Polaków. Coraz częściej rezygnujemy ze spędzania Bożego Narodzenia w domu, by czas, jaki musielibyśmy przeznaczyć na żmudne przygotowania, w pełni poświęcić rodzinie. Teraz dodatkowym bodźcem do zorganizowania świąt na wyjeździe jest dostępność bonu turystycznego.

Na święta Bożego Narodzenia można wynająć nocleg w zacisznym miejscu, z dala od ludzi, spędzając ten czas przy wesoło trzaskającym ogniu, w gronie najbliższych osób. Między innymi na ten cel można przeznaczyć pieniądze z bonu turystycznego 500+. Zobacz, gdzie można go wykorzystać w święta.

Świąteczny wyjazd z bonem turystycznym


Boże Narodzenie to dla wielu osób naprawdę wyjątkowy, który chcą spędzić z rodziną. Przygotowania mogą być jednak męczące, co odbiera całą radość ze świąt. Dlatego coraz więcej Polaków planuje wyjazdy – w tym celu można wynająć zaciszny domek na uboczu, apartament z widokiem na góry lub pokój w pensjonacie.

Aby znaleźć obiekt noclegowy, który przyjmuje płatności Polskim Bonem Turystycznym, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Nocowanie.pl. Zainteresowani od razu mogą poznać ofertę pobytową i skontaktować się z właścicielem obiektu noclegowego, w celu omówienia warunków rezerwacji. To wszystko możliwe jest w jednym miejscu, bez konieczności przeglądania wielu stron w internecie.

Święta z bonem. Spędź je w Zakopanem

Zakopane to kurort, który przyciąga turystów, chcących spędzić święta pod Tatrami. Znajdziemy tam niezwykle bogatą bazę noclegową z obiektami z różnych kategorii. Rodziny bardzo często wybierają góralskie domki z widokiem na góry, ale także apartamenty blisko Krupówek czy przytulne kwatery.

Święta w Zakopanem to znakomita okazja do tego, by pospacerować po mieście. Warte zobaczenia są nie tylko Krupówki czy okolice Wielkiej Krokwi. Przy Kościeliskiej, najstarszej ulicy w mieście, zachowało się wiele elementów dawnej zabudowy. Nadal można tam zobaczyć piękne drewniane wille i chałupy, które sąsiadują z nowymi budynkami. Rodzinne wyjście w góry lepiej będzie przełożyć na inny termin, ale nadal warto wybrać się do Morskiego Oka, wjechać kolejką na Kasprowy Wierch czy wybrać się do tatrzańskich dolin – na przykład do Chochołowskiej.

Apartamenty Karin

Apartamenty Karin

Zakopane, ul. Kaszelewskiego

Apartamenty Zakopane 9.8
Domek góralski Górski Hyr

Domek góralski Górski Hyr

Zakopane, ul. Kościeliska

Domki Zakopane 9.9

Zobacz inne obiekty noclegowe w Zakopanem, w których w święta zapłacisz bonem >>>

Święta z bonem. Wyjazd do Białki Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to spokojniejsza lokalizacja niż Zakopane. Nie brakuje tam jednak atrakcji, począwszy od noclegów z widokiem na góry. Spędzisz tam wyjątkowe chwile, które na długo zapadną w pamięć. Jest też duże prawdopodobieństwo, że w święta Białka Tatrzańska skryje się pod śniegiem, co w innych częściach kraju nie jest już takie pewne.

Wieś jest znanym tatrzańskim ośrodkiem sportów zimowych. Do wyboru jest kilka dużych i mniejszych stacji narciarskich. Szczególnie popularne są Kotelnica Białczańska, Bania, Kaniówka oraz wyciąg „U Kuruca”, z dobrze przygotowanymi trasami zjazdowymi, wyciągami i wypożyczalniami sprzętu. Oprócz tego w Białce Tatrzańskiej dostępne są trasy dla osób uprawiających narciarstwo biegowe. Liczą kilka kilometrów, a przebiegają pomiędzy Kotelnicą a Jankulakowskim Wierchem. Można z nich bezpiecznie korzystać także po zapadnięciu zmroku, gdyż są oświetlone.

Babka i Panocek

Babka i Panocek

Białka Tatrzańska, ul. Kaniówka

Pensjonaty Białka Tatrzańska 9.7
Zakątek pod Grapą

Zakątek pod Grapą

Białka Tatrzańska, ul. Pod Grapą

Kwatery i pokoje Białka Tatrzańska 9.8

Zobacz inne obiekty noclegowe w Białce Tatrzańskiej, w których w święta zapłacisz bonem >>>

Święta z bonem. Zacisznie w Karpaczu

Kierunkiem, który Polacy bardzo chętnie wybierają na święta, jest Karpacz. To jeden z kurortów leżących w Karkonoszach, nazywanych Krainą Ducha Gór. Z tego powodu jest to znakomita lokalizacja na bożonarodzeniowy wypoczynek, na który wybierzemy się z rodziną.

Najbardziej charakterystycznym punktem w Karpaczu jest Świątynia Wang. Wygląda jak z innego świata – i tak też jest w rzeczywistości. Trafiła tu bowiem z dalekiej Skandynawii, a wybudowana została w średniowieczu. Zimą, na tle gór, prezentuje się magicznie. Poza tym warto odwiedzić też Skwer Zdobywców, gdzie swe ślady odcisnęli najwybitniejsi polscy himalaiści. Jeśli warunki pozwolą, z Karpacza można pójść na Śnieżkę, albo skorzystać z oferty Karpacz Ski Areny, największej stacji narciarskiej w mieście. Najmłodsi na pewno chętnie odwiedzą Muzeum Zabawek lub miasteczko westernowe, które również dostępne jest w Karpaczu dla turystów.

Lunaria

Lunaria

Karpacz, ul. Konopnickiej

Apartamenty Karpacz 10
Dom Przy Wodospadzie

Dom Przy Wodospadzie

Karpacz, ul. Mostowa

Domki Karpacz 9.9


Zobacz inne obiekty noclegowe w Karpaczu, w których w święta zapłacisz bonem >>>

Święta z bonem. Magia Szklarskiej Poręby

Na Boże Narodzenie można pojechać również w inny rejon Karkonoszy – do Szklarskiej Poręby. Jest to miejscowość, która może pochwalić się wyjątkowym klimatem i długo leżącą pokrywą śnieżną. Jest więc bardzo prawdopodobne, że czekać tam na nas będą białe święta. Jednak Szklarską Porębę można wybrać również z innego powodu.

Przede wszystkim jest to miejsce zachwycające przyrodą. Przepięknym miejscem są okolice wodospadu Kamieńczyka i Szklarki. Ze szczytu Szrenicy mamy natomiast piękne widoki na góry oraz rozległą Kotlinę Jeleniogórską. Dodatkowo zimą na Szrenicy działa duża stacja narciarska z gęstą siecią tras zjazdowych, które mają różnorodny zakres trudności. Szklarska Poręba to również malownicze miasteczko, pełne starych willi. Ukryte pod śniegową pierzynką i urokliwie oświetlone, sprawiają wrażenie miejsca jak ze snu.


Zobacz inne obiekty noclegowe w Szklarskiej Porębie, w których w święta zapłacisz bonem >>>

Święta z bonem. Warto przyjechać do Ustronia

 

Jeśli mamy w planach spędzenie świąt w Beskidach, można wybrać nieduży, ale niezwykle nastrojowy, Ustroń. Miasteczko otoczone jest pasmem gór i lasów, oferuje również iście uzdrowiskowy klimat. Oprócz tego słynie z wód mineralnych, których można spróbować w Pijalni Wód, znajdującej się w Parku Zdrojowym.

 

Dużą atrakcją Ustronia jest Kolej Linowa Czantoria, która przez cały rok wozi turystów na szczyt wzniesienia. Zimą korzystają z niej narciarze i snowboardziści szusujący po stoku, znajdującym się na zboczach góry. Na Wielkiej Czantorii znajduje się wieża widokowa, skąd widać rozległą panoramę Beskidów, a nawet odległe Tatry. Inną atrakcją Ustronia jest Leśny Park Niespodzianek, dostępny również zimą. Żyją tam między innymi muflony i daniele, które swobodnie poruszają się pośród zwiedzających. W zagrodach zobaczymy też między innymi sarny, jelenie, żubry czy dziki.


Zobacz inne obiekty noclegowe w Ustroniu, w których w święta zapłacisz bonem >>>

Święta z bonem. Czarna Góra, wieś z klimatem

Noclegi z klimatem, a do tego spokojna okolica, to atuty miejscowości Czarna Góra. Wieś należy do polskiego Spiszu, w miejscu, z którego rozciąga się najlepszy widok na Tatry. W pobliżu Czarnej Góry znajdują się duże ośrodki narciarskie. Warto zainteresować miejscową kulturą, która wyraźnie odbiega od typowego góralskiego folkloru. Różnice widać między innymi w strojach czy regionalnej architekturze.

Okolice Czarnej Góry są stworzone dla osób, które lubią spacerować. Podczas świątecznej przechadzki można na przykład wybrać się nad Białkę, jedyny w kraju potok typu górskiego. Dla widoków warto wspiąć się na Litwinkę. Znajduje się tam zadaszony punkt widokowy, ustawiony w pobliżu krzyża milenijnego. Metalowa konstrukcja wzorowana jest na krzyżu z Giewontu.

Dworek nad Białką

Dworek nad Białką

Czarna Góra, ul. Tatrzańska

Kwatery i pokoje Czarna Góra 10
Willa Widokowa

Willa Widokowa

Czarna Góra, ul. Cicha

Wille Czarna Góra 9.8


Zobacz inne obiekty noclegowe w Czarnej Górze, w których w święta zapłacisz bonem >>>

Najważniejsze informacje, dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego


Warto przypomnieć najważniejsze informacje o programie Polski Bon Turystyczny. Wszedł w życie 1 sierpnia 2020 i jest ważny aż do 31 marca 2022. Oznacza to, że przyznaną przez rząd kwotę można wykorzystać na przestrzeni dwóch lat! Warto dobrze się zastanowić, jak ją spożytkować, gdyż jest to jednorazowe wsparcie.

Ustawodawca dokładnie określił cel bonu turystycznego. Uprawnione osoby zapłacą nim za noclegi oraz imprezy turystyczne, które realizowane są w Polsce wyłącznie na rzecz dziecka. Dlatego bonem 500+ zapłacisz na przykład za świąteczny, rodzinny wyjazd, ale już nie za romantyczny weekend we dwoje czy pobyt w spa.

  • Bon turystyczny otrzymują rodziny z niepełnoletnimi dziećmi. Na każe dziecko przyznawana jest kwota 500 zł (1000 zł na dziecko niepełnosprawne).

  • Aby korzystać z bonu, trzeba go aktywować w swoim profilu na PUE ZUS.

  • Bon 500+ ma formę formę dokumentu elektronicznego, nie można wymienić go na gotówkę ani odsprzedać osobom trzecim. Dla wygody i bezpieczeństwa płatności odbywają się za pomocą kodów.


  • Płatności mogą przyjmować tylko uprawnione do tego podmioty, a ich pełna lista dostępna jest na stronie internetowej POT.

  • Bonem można płacić nawet kilka razy – dopóki są na nim dostępne środki. Warto pamiętać, że nawet jeżeli kwota jest niewystarczająca, nie trzeba rezygnować z usługi. Różnicę można pokryć z własnej kieszeni, płacą kartą, gotówką lub przelewem.

Masz inne pytania lub wątpliwości? Zobacz inne pytania, które dotyczą płatności bonem turystycznym >>>

Następny artykuł Zimowy wypoczynek w górach...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!