Top 5 najdziwniejszych muzeów w Polsce
Okazuje się, że polskie muzea wcale nie muszą być nudne! Niektóre z nich są tak dziwaczne, że po prostu musisz je odwiedzić! Nie zapomnij o pamiątkowej fotografii – inaczej nikt ci nie uwierzy, że takie muzeum w ogóle istnieje! Poniżej przedstawiamy listę najdziwniejszych muzeów w Polsce.
Muzeum Nietypowych Rowerów
To jedyne takie muzeum w Polsce, a nawet w Europie! A znajduje się w miejscowości Gołąb w województwie lubelskim! Turyści, którzy zdecydują się na wizytę w muzeum, mogą obejrzeć, a co najlepsze - nawet osobiście wypróbować rowery poziome, rowery cyrkowe i inne nietypowe rowery!
Dzieci i młodzież najbardziej upodobali sobie jazdę na galopujących rowerach. To nie lada frajda zarówno dla małych jak i dużych! Rodzice maluchów mogą osobiście wozić swoje pociechy rikszą i innymi dostępnymi pojazdami.
Muzeum oferuje również lekcje muzealne: "Naprawa i konserwacja roweru", "Historia roweru", "Rower ekologiczny - Pojazd przyszłości", "Czy Światu zabraknie energii".
Twórcy muzeum zajmują się promowaniem turystyki rowerowej, ale w swoich zbiorach mają także rowery użytkowe np. do przewożenia mleka i butli z gazem.
Co więcej, oferowane są pokazy pracy w kuźni, a w weekend nawet nauka kowalstwa.
Muzeum Guzików
Muzeum Guzików w Łowiczu to kolejne jedyne w swoim rodzaju muzeum w Polsce. Można w nim podziwiać naprawdę niebywałą kolekcję! Z pewnością się nie spodziewałeś, że jest to muzeum związane z historycznymi postaciami.
Dział guzików personalnych otwiera spinka do koszuli Stanisława Witkacego. W muzeum znajdują się również guziki znanych osób takich jak: Marek Edelman, gen. Władysław Sikorski, Kardynał Stefana Wyszyńskiego, sześciu Prezydentów Polski, Jerzy Hoffmana, a nawet Borys Szyc i Jasiek Mela.
Muzeum Chleba
Uwielbiasz smak i zapach świeżego chleba? Jeśli tak, to świetnie się składa. Koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Chleba! To właśnie tam zgromadzone zostały eksponaty, które były zbierane przez wiele lat. Eksponatami jest wszystko to, co służyło wykonaniu chleba. Znajdziecie tam również pocztówki, ale także wyposażenie wnętrz oraz archiwalne dokumenty z XVI i XVII wieku związane z wypiekiem chleba.
Muzeum Siekier
W gospodarstwie agroturystycznym w Orzechówce znajduje się niepowtarzalne muzeum. To właśnie tam licznie zgromadzone są topory, maczugi, oszczepy i oczywiście siekiery! Ich wiek (od najnowszych po kamienne, pochodzące z wykopalisk archeologicznych) oraz przeznaczenie (rąbanie, krzesanie, ścinanie) są niezwykle zróżnicowane.
Prywatne Muzeum Diabła Polskiego
Kolekcja "Przedpiekle" posiada niemal 1900 eksponatów. Turyści znajdą tam rzeźby, rysunki, grafiki, obrazy, plakaty, książki, ale też nagrania audycji, które nawiązują do podań, legend i opowiadań o Diable Polskim.
Odważysz się na wizytę w Muzeum Diabła?
Komentarze