TOP 7 atrakcji w Kołobrzegu. #wypoczywamwpolsce!
Kołobrzeg to popularny wypoczynkowy kurort, jak też znane nadbałtyckie uzdrowisko. Miasto kusi turystów licznymi atrakcjami – my wybraliśmy siedem z nich. Naszym zdaniem to właśnie one zasługują na szczególną uwagę wczasowiczów, którzy wypoczywają w Kołobrzegu.
Jedno z najstarszych miast polskiego wybrzeża, a także najpopularniejsze uzdrowisko oraz kurort, który każdego roku odwiedza wiele tysięcy turystów. To właśnie Kołobrzeg!
Od wczesnego średniowiecza w okolicach miasta wydobywano sól. Przed wiekami nazywana była “białym złotem”. W XIX stuleciu odkryto złoża solanki, które zapewniły Kołobrzegowi status uzdrowiska, którym cieszy się do dzisiaj. W międzyczasie został przekształcony w trudną do zdobycia twierdzę!
W mieście jest wiele zabytków i miejsc, świadczących o niezwykłej historii tego portowego miasta. Są też całkiem współczesne atrakcje, dzięki którym do Kołobrzegu przyjeżdżają kolejne pokolenia turystów.
Zobacz atrakcyjne noclegi w Kołobrzegu:
Ośrodek Wypoczynkowy Zorza
Kołobrzeg, ul. Korzeniowskiego
Ośrodki Szkoleniowe i Wypoczynkowe Kołobrzeg 9.8TOP 7 atrakcji Kołobrzegu. To warto zobaczyć!
Latarnia Morska w Kołobrzegu
Wnętrze kołobrzeskiej latarni morskiej zostało udostępnione dla zwiedzających. Na jej szczycie stworzono taras widokowy, natomiast w podziemiach znalazło się miejsce dla prywatnego Muzeum Minerałów. Można tam zobaczyć między innymi ogromną, ważącą 143 kilogramy muszlę, jaja dinozaurów oraz meteoryt! Zgromadzona tam kolekcja jest różnorodna, warto poświęcić czas na jej obejrzenie.
Molo w Kołobrzegu
Kolejnym lubianym przez turystów miejscem w Kołobrzegu jest molo. Jego betonowa konstrukcja powstała w 1971 roku w miejscu starszej, drewnianej. Molo znajduje się niedaleko portu, przy promenadzie spacerowej i plaży. Jego długość wynosi ponad 200 metrów, co czyni je najdłuższą żelbetonową konstrukcją w Polsce!
Jednak nie rekordowa długość przesądza o atrakcyjności molo. Jest to po prostu świetna miejsce dla spacerowiczów i punkt widokowy na plażę. Natomiast wieczorem, dzięki efektownemu oświetleniu, tworzy niezwykle romantyczną scenerię.
Mewy “Mariany” w Kołobrzegu
Nieodłącznym elementem miejscowego krajobrazu są krążące nad plażą i portem stada mew. Stąd pomysł, by stały się kolejną atrakcją Kołobrzegu! Kilka lat temu, jak wrocławskie krasnale, na ulicach miasta zaczęły pojawiać się “Mariany”.
Pierwsze rzeźby z brązu, przedstawiające rodzinę mew, pojawiły się na deptaku przy kortach tenisowych na ulicy Sikorskiego w 2019 roku. Ich wykonawcą jest rzeźbiarz Romuald Wiśniewski, natomiast projekty wykonał grafik Dariusz Jakubowski. Jemu również zawdzięczamy określenie “Marian”, bowiem na pytanie jak nazywa się samiec mewy, udzielił właśnie takiej odpowiedzi.
Marina Solna w Kołobrzegu
Kołobrzeg to miasto portowe, dlatego wśród atrakcji należy wymienić Marinę Solną. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów na wybrzeżu, który pełni przede wszystkim funkcje portu jachtowego – ale nie tylko. Można tu również ciekawie spędzić czas i lepiej poznać historię miasta.
Na terenie Mariny Solnej można zobaczyć pozostałości dawnej twierdzy, czyli Redutę Morast wraz z Fortem Ujście. Służyły obronie portu oraz ujścia Parsęty. Wszystkiego można się dowiedzieć podczas spaceru ścieżką edukacyjną, wzdłuż której ustawione zostały tablice informacyjne i plenerowe ekspozycje.
To nie wszystko! Latem w Marinie Solnej działa tawerna, można też wybrać się na rejs portowym tramwajem wodnym albo statkiem pasażerskim.
Plaże w Kołobrzegu
Kołobrzeg to letni kurort, który jest ceniony przez wczasowiczów ze względu na wspaniałe plaże. Właściwie co roku któraś z nich otrzymuje Błękitną Flagę. Najpopularniejszym miejscem do plażowania jest kąpielisko przy molo, które mieści się właściwie w samym centrum. Piasek jest tu złocisty i sypki. Wzdłuż plaży ciągnie się promenada spacerowa z punktami gastronomicznymi, a do dyspozycji wczasowiczów są leżaki oraz wygodne kosze.
Zobacz także: Wakacje 2021. Oto najczystsze plaże w Polsce!
Popularna jest też plaża zlokalizowana w okolicy amfiteatru w Kołobrzegu. Plażowicze znajdą tu wszystko, czego potrzeba do szczęścia – złocisty piasek, morskie kąpielisko, punkt gastronomiczny oraz dobry dojazd od strony ulicy Sułkowskiego.
Promenada spacerowa w Kołobrzegu
Bulwar powstał w 1994 roku w miejscu wcześniejszego traktu, który został zniszczony przez sztorm. Sąsiaduje z Parkiem Żeromskiego, oddzielającym nabrzeże od dzielnicy uzdrowiskowej. Jego patronem jest Jan Szymański, współtwórca Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.
Skansen Morski w Kołobrzegu
Kołobrzeski Skansen Morski - Oddział Muzeum Oręża Polskiego
Kołobrzeg, ul. Bałtycka
Muzea Kołobrzeg 9.4Plenerowa ekspozycja znajduje się przy ulicy Bałtyckiej 31, niedaleko Reduty Solnej.
Komentarze