Tu nie zmokniesz! Które atrakcje warto odwiedzić jesienią?
Do naszego kraju stopniowo zaczyna wkraczać jesienna aura. W wielu regionach Polski mieliśmy do czynienia z intensywnymi opadami deszczu. Spowodowało to liczne podtopienia i zachęca do spędzania wolnego czasu w zaciszu czterech ścian. Są jednak takie miejsca i atrakcje, które warto odwiedzić, niezależnie od pogody. Pewne jest to, że tu na pewno nie zmokniemy!
Podczas wymarzonego wypoczynku, staramy się zobaczyć jak najwięcej. Odwiedzamy popularne plaże, zdobywamy szczyty w górach, jeździmy na rowerze po malowniczych trasach rowerowych, ale też podziwiamy zabytki i atrakcje, które są dostępne w miejscowości, w której przebywamy na urlopie i w najbliższej okolicy. Wrzesień i rozpoczęcie roku szkolnego to również dobry czas na to, by nadrobić zaległości i odwiedzić wyjątkowe miejsca w naszym miejscu zamieszkania lub regionie.
Co w przypadku, gdy w dalszym ciągu będziemy mieć do czynienia z intensywnymi opadami deszczu? Jest na to sposób! Zaprezentowane przez nas miejsca, pozwolą miło spędzić czas i co najważniejsze - tu nie zmokniemy! Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!
Które atrakcje w Polsce warto odwiedzić jesienią?
Z jesienną pogodą bywa naprawdę różnie - jednego dnia potrafi świecić słońce, by w kolejnym pojawiły się intensywne opady deszczu i chłód. Nie da się ukryć, że tego typu warunki uniemożliwiają zaplanowanie wypoczynku, tak jak chcemy. Zawsze warto mieć odpowiednią alternatywę i wybrać się do takich miejsc, w których deszcz i chłód nie będą nam straszne. Przygotowaliśmy listę kilku atrakcji, które warto odwiedzić teraz, gdy jesień zbliża się coraz większymi krokami.
-
Muzeum Powstania Warszawskiego
Rozpoczynamy od jednej z najbardziej interesującej atrakcji, którą warto odwiedzić w Warszawie. To niezwykła wystawa, która w formie stałej i multimedialnej, prezentuje wszystko, co związane z Powstaniem Warszawskim z 1944 roku.
fot. Karol Wiak
Muzeum Powstania Warszawskiego powstało w 2003 roku w murach dawnej Elektrowni Tramwajowej - zabytku architektury przemysłowej z 1908 roku, u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli. Muzeum łączy historię z nowoczesnością, by wydarzenia sprzed 60 lat były wciąż obecne we współczesnej świadomości. Twórcy chcieli oddać klimat tamtego czasu, atmosferę tamtych dni, skupiając się zarówno na historii powstańców jak i ludności cywilnej. Na zwiedzanie całego muzeum musimy poświęcić przynajmniej 2 godziny.
Co daje nam wizyta w takim miejscu? Na pewno jesteśmy w stanie dowiedzieć się tu o wiele więcej niż na lekcjach historii w szkole, z filmów, czy z książek o tej tematyce. Wystawy zawierają wiele ciekawostek i pozwalają przyswoić wiele niezwykłych informacji w bardzo prosty sposób. Miejsce polecane nie tylko dla miłośników historii!
Apartament, pokoje gościnne Warszawa Stare Bielany
Warszawa, ul. Stanisława Przybyszewskiego
Kwatery i pokoje Warszawa 9.6Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Warszawie
-
Kamiland w Zakopanem
Ze stolicy Polski przenosimy się do stolicy polskich gór, czyli Zakopanego, które we wrześniu odwiedzi ponad 13% wszystkich turystów. Sama miejscowość kryje w sobie wiele atrakcji - począwszy od wyjątkowych szlaków górskich, a na licznych muzeach i ciekawych miejscach - skończywszy.
Warto podkreślić, że w ostatnich dniach, aura w Zakopanem nie przypomina tego, z czym mamy do czynienia na koniec lata. Jest zimno, pada deszcz, a na Rysach, Kasprowym i Łomnicy pojawił się śnieg i mróz.
Co warto zrobić w takiej sytuacji? Wybrać się do zupełnie nowego i niezwykle interesującego miejsca, znajdującego się w Zakopanem. To niezwykła atrakcja, nie tylko dla miłośników skoków narciarskich. Kamiland, bo o nim mowa, to pewnego rodzaju wystawa i muzeum, poświęcone osobie naszego mistrza w skokach narciarskich, czyli Kamilowi Stochowi.
W siedmiu salach tematycznych znajduje się aż pół tysiąca eksponatów, a wśród nich medale olimpijskie, Kryształowe Kule oraz Złote Orły. Kolekcja została uporządkowana chronologicznie, by w ten sposób zobrazować drogę mistrza na szczyt. Jej dopełnieniem są wyjątkowe zdjęcia ze skoczni narciarskich z całego świata oraz najciekawsze artykuły.
Pomimo tego, że nasz skoczek jest bardzo rzadko dostępny na miejscu, to przewodnikiem po wystawie będzie on sam - pojawia się tu w formie multimedialnej i prezentuje najważniejsze fakty i ciekawostki, związane ze swoją osobą.
Oto najlepsze propozycje noclegów w Zakopanem
-
Muzeum Bursztynu w Gdańsku
Pomimo tego, że już wrzesień, a na zewnątrz robi się coraz chłodniej, to spora część turystów, decyduje się na wyjazd nad morze. Na plażach jest zdecydowanie mniej turystów, pogoda sprzyja spacerom, jest zdecydowanie taniej, a i robić też jest co. Cały region Pomorza oferuje wiele wspaniałych miejsc, które warto odwiedzić również jesienią.
Do kategorii takich miejsc, na pewno warto zaliczyć Muzeum Bursztynu. Jest to jeden z punktów obowiązkowych Trójmiasta, jak i całego Pomorza. Warto podkreślić, że pobyt nad morzem, nie powinien ograniczać się tylko do wylegiwania się na plaży. Warto poznać region również z nieco innej strony. A że bursztyn jest swego rodzaju symbolem morza, to wizyta w takim miejscu, będzie idealnym pomysłem na każdą porę roku.
Odwiedzając Muzeum Bursztynu turyści mogą poznać historię powstania bursztynu, jego właściwości, pozyskiwanie oraz obróbkę na przestrzeni dziejów - od czasów najdawniejszych do współczesności.
Turyści mogą zobaczyć unikatową kolekcję okazów przyrodniczych - bezcenny zbiór naturalnych form bursztynu, w tym ogromnych brył, inkluzji zwierzęcych i roślinnych, wyszukanych odmian barwnych oraz rozmaitych żywic kopalnych występujących na świecie. Kolejne sale prezentują turystom neolityczne wyroby bursztynnicze, zabytki pochodzące z czasów rzymskich i wczesnego średniowiecza.
Warto odwiedzić również Katownię, gdzie zaaranżowano trzy cele więzienne, nawiązujące wyposażeniem i klimatem do ponurej tradycji miejsca. Pierwsza przedstawia przygotowanie do egzekucji, kolejna obrazuje typowe miejsce odosobnienia, zaś w ostatniej można zobaczyć narzędzia służące do wymuszania zeznań.
Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Gdańsku
-
Podziemna trasa turystyczna w Krakowie
Przegląd atrakcji, które pozwolą zobaczyć nam coś wyjątkowego, przy niesprzyjającej pogodzie, kończymy na Krakowie i jednej z najciekawszych atrakcji tego miasto. Warto podkreślić, że Kraków znajduje się w czołówce miejsc, do których chętnie będą podróżować Polacy we wrześniu.
fot. Nocowanie.pl
W przypadku niesprzyjającej aury w Krakowie, warto się wybrać do podziemnej trasy turystycznej, zlokalizowanej pod Rynkiem Głównym. Podziemia Rynku w Krakowie to przede wszystkim 700 zabytków archeologicznych, 500 elektronicznych odwzorowań zabytków, liczne filmy dokumentalne, rekonstrukcje, czy stanowiska multimedialne. Ta atrakcja będzie idealną propozycją dla rodzin z dziećmi i nie tylko.
To też swego rodzaju unikatowy pod względem ekspozycyjnym i poznawczym park archeologiczny. Zachowane pod ziemią pozostałości najstarszych świeckich budowli Krakowa wraz ze średniowiecznymi brukami, z odsłoniętymi murami Małej Wagi, Wielkiej Wagi i całego ciągu Kramów Bogatych.
Muzeum z supernowoczesnymi wystawami to fantastyczne miejsce dla turystów w każdym wieku. Zabiera wczasowiczów w niezwykle interesującą podróż do średniowiecza. Podziemia w Krakowie to miejsce, które zachwyca, uczy, ale też zapewnia niesamowitą rozrywkę. Nie ma przecież lepszego sposobu na zdobywanie wiedzy, niż nauka przez zabawę.
Tutaj znajdziesz oferty noclegów w Krakowie
To tylko niektóre wyjątkowe atrakcje, które warto odwiedzić podczas niepogody. Jeżeli macie swoje własne propozycje, to koniecznie dajcie nam znać w komentarzu.
Komentarze