Wakacyjne pamiątki. Jakie produkty spożywcze i rzeczy możesz zaoferować gościom?

Wakacyjne pamiątki. Jakie produkty spożywcze i rzeczy możesz zaoferować gościom?

Podróżując po Polsce i odkrywając nowe miejsca, spora część turystów decyduje się na zakup pamiątek, ściśle związanych z danym regionem. Tandetne produkty z Chin, które jeszcze nie tak dawno cieszyły się największą popularnością, obecnie schodzą na dalszy plan na rzecz produktów spożywczych i rzeczy ściśle związanych z danym miejscem. Czy wiesz, że również Ty, jako właściciel obiektu noclegowego, możesz zaoferować swoim gościom wiele wakacyjnych pamiątek?

Na udany wakacyjny pobyt u turystów istotny wpływ ma tak naprawdę kilka czynników. Są to przede wszystkim warunki zakwaterowania, atrakcyjność danego miejsca, pogoda i możliwość dokładnego poznania miejsca, w którym się wypoczywa. Coraz częściej turyści poznają dany region nie tylko poprzez wizytę w ciekawych miejscach, ale również przez smak i to, co jest najbardziej charakterystyczne dla danego miejsca. Bo chyba nikt nie wyobraża sobie powrotu do domu z Tatr (bez oscypka), z Podlasia (bez sękacza), z Wielkopolski (bez rogala św. Marcina), czy znad morza (bez ryby z porannych połowów). Jednakże w przypadku tej ostatniej “pamiątki” może być nieco ciężko z jej przewiezieniem, w szczególności, gdy turyści mają do przejechania prawie całą Polskę, by móc spokojnie dotrzeć do domu.


Przeczytaj również: Najpopularniejsze pamiątki z wakacji. Co kupić i co przywieźć?


Jakie produkty spożywcze i rzeczy możesz zaoferować swoim gościom?


By zadowolenie gości z pobytu w Twoim obiekcie było możliwie jak największe, możesz zaoferować im pewnego rodzaju pamiątki, które będą im się kojarzyć z wypoczynkiem. Będą mogli ich skosztować, posmakować lub po prostu obejrzeć, gdy najdzie ich taka ochota. 


Warto podkreślić, że tego typu rozwiązania najczęściej można spotkać w agroturystykach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byś mógł je wprowadzić również w kwaterach i pokojach, pensjonatach, czy domkach. Co w związku z tym możesz zaoferować swoim gościom?


  • Miód



fot. PollyDot / pixabay.com, CC0

Ten produkt można nabyć w wielu obiektach noclegowych. Jeżeli sam nie jesteś pszczelarzem i nie masz pasieki, to nic nie stoi na przeszkodzie, by taki produkt zaoferować swoim turystom. Z powodzeniem może to być miód z pasieki znajomego lub kogoś z rodziny. Korzyść w takim przypadku będzie obopólna. Miód jest produktem chętnie wybieranym przez gości - w swoim składzie ma wiele witamin i niezwykle ważnych składników, przyczyniających się do poprawy stanu zdrowia. A chyba nie ma nic lepszego od miodu z pasieki z terenów, gdzie Twoi goście wypoczywali podczas wakacji. Gwarantujemy, że wspomnienia będą powracać wraz z każdą kolejną łyżeczką tego przysmaku.


  • Domowe przetwory


fot. jarmoluk / pixabay.com, CC0

W tym przypadku nie trzeba posiadać odpowiednich kwalifikacji i umiejętności. Domowe przetwory, bez ulepszaczy i konserwantów, są chętnie kupowane głównie przez osoby, wypoczywające w agroturystyce. Jeżeli masz siłę i czas, by je przygotować, to swoim gościom możesz zaoferować do zakupu takie przysmaki, jak chociażby: dżemy i konfitury, konserwowe warzywa, syrop z sosny, ogórki kiszone. Jak przekonać gości do ich zakupu? To bardzo proste! Jeżeli oferujesz opcję wyżywienia, to tego typu produkty używaj do śniadań lub obiadokolacji. Gwarantujemy, że jeżeli posmakują, to zainteresowanie będzie ogromne. Tym, którzy mieszkają w wielkich metropoliach na pewno do gustu przypadną wiejskie jaja, świeże przetwory mleczne, czy zioła. 


  • Sery i wędliny



fot. TheAngryTeddy / pixabay.com, CC0

Nie da się ukryć, że każdy region w Polsce ma swój charakterystyczny przysmak. Można tak również powiedzieć o serach i wędlinach - w Polsce mamy do czynienia z ich pełną różnorodnością. Skoro Tatry to oscypek lub bryndza, Podlasie wyróżnia się serem z Korycina, a Karkonosze - serem łomnickim. Jeżeli znasz tajniki produkcji tych przysmaków, to z powodzeniem możesz zaoferować tego typu produkty swoim gościom. Dobrym rozwiązaniem może być również nawiązanie współpracy ze sprawdzonym dostawcą. Podobnie wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o przetwory mięsne. 


  • Domowe nalewki i inne napoje niskoprocentowe



fot. krzys16 / pixabay.com, CC0

Twój obiekt znajduje się blisko winnicy? A może znajduje się na Podlasiu? Jeżeli tak, to może to być niezwykły atut. Lokalizacja blisko winnic umożliwia produkcję i sprzedaż domowych win. Jeżeli Twój obiekt znajduje się blisko sadów i różnego typu drzew owocowych, to możesz zaoferować swoim gościom domowe nalewki. Podlasie z kolei wyróżnia się smakiem Ducha Puszczy.


  • Ciasta i inne smakołyki



fot. monicore / pixabay.com, CC0

Warto podkreślić, że dużym zainteresowaniem mogą cieszyć się charakterystyczne dla danego regionu ciasta i innego rodzaju przysmaki. Poznań ma swoje rogale świętomarcińskie, Podlasie ma sękacze i mrowisko oraz michałka w Białowieży, Augustów ma jagodzianki, Podhale ma moskole, Podkarpacie - proziaki, Lubelszczyzna - cebularze. Co możesz w związku z tym zrobić? Niech Twoi goście na zawsze pamiętają smak miejsca, w którym wypoczywali. Nie od dziś wiadomo, że każdy lubi coś słodkiego, czy coś słonego do przegryzienia. A jeżeli będą mogli to zabrać ze sobą do domu i to jeszcze ze sprawdzonego źródła, to ich radość na pewno będzie przeogromna.


  • Rękodzieło



fot. _Alicja_ / pixabay.com, CC0

W tej kwestii każde miejsce w Polsce może pochwalić się czymś naprawdę wyjątkowym. Jako doskonały przykład można tu wymienić chociażby Koniaków w Beskidzie Śląskim, który słynie w całej Polsce z produkcji koniakowskiej koronki. Znajdziemy ją w prawie każdym gospodarstwie w tej miejscowości. Na Podlasiu warte zakupu są lalki motanki, na Mazowszukosze kłąbocki, w woj. łódzkim pająki ze słomy, lubelskimkoguciki, a w okolicach Bieszczad koniecznie trzeba kupić krywulki, czyli łemkowską biżuterię. Jeżeli Ty lub ktoś z Twojej rodziny macie duszę prawdziwego artysty, to z powodzeniem możecie pokusić się o przygotowanie czegoś wyjątkowego i charakterystycznego - np. z wykorzystaniem muszli i bursztynu nad morzem.


Mamy nadzieję, że tych kilka porad pozwoli Ci wpłynąć na pełne zadowolenie Twoich gości. Pamiętaj, że możliwości jest o wiele więcej. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie i od tego, co chcesz zaoferować swoim turystom.



Zdjęcie główne: fot. amirphoto / gettyimages.com, CC0

Następny artykuł Nowy Wiśnicz - wyjątkowe...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!