Wielkanoc w Polsce. Jedyna taka miejscowość w naszym kraju
Już niedługo Święta Wielkanocne. To przede wszystkim czas świątecznych spotkań i wspólne świętowanie przy stole wypełnionym rozmaitymi pysznościami. Niektóre osoby, w tym czasie decydują się na rozmaite podróże. A skoro Wielkanoc, to może warto odwiedzić miejscowość o tej właśnie nazwie. Gdzie się znajduje i dlaczego warto ją odwiedzić?
Sezon wiosenno-letni sprzyja rozmaitym podróżom. A wszystko to dzięki temu, że dni stają się dłuższe, przyjemniejsze, a budząca się do życia przyroda zachwyca na każdym kroku. To świetny moment, by wybrać domki w górach i ruszyć podziwiać krokusy lub zdecydować się na apartamenty nad morzem, które pozwolą miło spędzić wiosnę nad Bałtykiem. Można też odkrywać te zupełnie nieodkryte miejsca. Należy do nich zaliczyć z pewnością miejscowość Wielkanoc. Skoro niektórzy decydują się odwiedzić Betlejem w okresie Bożego Narodzenia, to dlaczego nie odwiedzić Wielkanocy podczas Wielkanocy?
Zobacz również: Wielkanoc w górach. Jak i gdzie ją spędzić?
Wielkanoc w Polsce - gdzie dokładnie znajduje się ta miejscowość?
Święta Wielkanocne sprzyjają rozmaitym podróżom. Większość osób chce się uwolnić od szału przedświątecznych zakupów i przygotowań, dlatego też decydują się spędzić Wielkanoc poza domem. Świetną opcją dla każdego może być miejscowość o tej samej nazwie.
Wielkanoc to miejscowość, która znajduje się w województwie małopolskim, w powiecie miechowskim, w gminie Gołcza. Jest to jedyna miejscowość o takiej nazwie w Polsce i jedna z trzech na całym świecie.
Wyróżnia się naprawdę bogatą i długą historią. Pierwsze wzmianki o Wielkanocy pochodzą z końca XIV wieku i mają ścisły związek z funkcjonowaniem na jej terenie - zaboru luterańskiego.
Próżno szukać tu jakichkolwiek zabytków i atrakcji. Jest to niewielka wieś, którą zamieszkuje nieco ponad 250 osób. Każdy odnajdzie tu ciszę i spokój, a największe oblężenie, Wielkanoc przeżywa w okresie świąt.
Panuje tu spokojna i rodzinna atmosfera. Mieszkańcy są życzliwi dla turystów i chętnie dzielą się ciekawostkami z turystami, którzy zdecydują się odwiedzić tę małopolską wieś. Warto więc odwiedzić to miejsce chociażby po to, aby zobaczyć, jak na co dzień toczy się życie w Wielkanocy – jedynej miejscowości o takiej nazwie w naszym kraju.
Poznaj: Zwyczaje wielkanocne. Najciekawsze polskie tradycje
Jedną z największych atrakcji miejscowości Wielkanoc jest kopia Grobu Jezusa.
Wieś Wielkanoc historia - jak zmieniały się jej dzieje na przestrzeni wieków?
Atrakcje turystyczne w Polsce to wiele niezwykłych miejsc. Pomimo tego, że wieś Wielkanoc nie oferuje znanych i popularnych zabytków, to warto odwiedzić to miejsce z kilku istotnych powodów. Zachętą na pewno powinny być dzieje miejscowości Wielkanoc. Warto podkreślić, że w XVI w. była ważnym ośrodkiem reformacji na ziemiach polskich. Mieściły się tam zabory Luteranów i Kalwinów, szkoła, drukarnia ewangelicka i młyn. Większość tych obiektów uległa zniszczeniu podczas Potopu Szwedzkiego. Ocalałe epitafia można m.in. podziwiać w kościele św. Marcina w Krakowie.
Pierwsze wzmianki o Wielkanocy w Polsce pochodzą z końca XIV wieku, a wieś zawdzięcza najwięcej osobie Maurycemu Beniowskiemu. Jest to postać bezpośrednio związana z miejscowością Wielkanoc. Był protestantem, który walczył z Rosjanami i zasłynął ze zdobycia zamku w Lanckoronie.
Wielkanoc i najważniejsze atrakcje - co warto zobaczyć?
Pomimo tego, że wieś Wielkanoc nie posiada żadnych zabytków, to oprócz kopii Grobu Chrystusa, warto zwrócić szczególną uwagę, gdy weźmie się pod uwagę Wielkanoc atrakcje. A jest to cudowne źródełko, którego wody mają ponoć właściwości uzdrawiające.
Sprawdź: Wszystko, co NAJ podczas Wielkanocy w Polsce
Odnosząc się do opowiadań miejscowej ludności, warto podkreślić, że obmycie się w nim przynosi sukcesy w nauce. Warto się tu wybrać nie tylko w Wielkanoc, ale i przed ważnym egzaminem.
Sprawdź noclegi w Miechowie, który jest miejscowością znajdującą się w pobliżu Wielkanocy:
Odwiedzając Wielkanoc podczas Wielkanocy można naprawdę miło spędzić czas. Przekonaj się, jak jest tu wyjątkowo!
Komentarze