Wieże widokowe w Polsce. Znasz je wszystkie? Sprawdź!
Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju
Wieża widokowa na Gorcu
Wieża widokowa na Gorcu ma drewnianą konstrukcję osadzoną na betonowym fundamencie. Dzięki całkowicie obudowanym schodom i tarasowi widokowemu mogą na nią wejść również osoby z lękiem wysokości. Jej konstrukcja pierwotnie miała nawiązywać do stylu dawnych, regionalnych kościołów. Wysokość wieży to około 20 m. Można z niej podziwiać piękną panoramę Tatr oraz Beskidów.
Wieża widokowa w Bruśniku
Wieża widokowa w Bruśniku znajduje się na wzniesieniu Styrki (420 m), w miejscowości Bruśnik, na Pogórzu Rożnowskim.
Jest to zwężająca się ku górze konstrukcja stalowo-kratowa wypełniona drewnem, składająca się z kilku kondygnacji, do których prowadzą szerokie schody. Wieża posiada pięć tarasów widokowych a jej całkowita wysokość wynosi 23 m. Najwyższa platforma widokowa znajduje się na wysokości 18 m. Znajdziemy tam także fotograficzną panoramę z opisem widocznych wzniesień i miejsc oraz informacjami tekstowymi atrakcji turystycznych. Z wieży roztacza się rozległy widok obejmujący: Pogórze Ciężkowickie, Pogórze Rożnowskie, Beskid Niski.
Znajdź nocleg w okolicy
Wieża widokowa w Kotowicach
Wieża widokowa w Kotowicach posiada zieloną metalową konstrukcję. Położona jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry. Od centrum Wrocławia dzieli ją około 20 km. Wieża ma 40 m wysokości i 3 tarasy widokowe. Z jej szczytu możemy podziwiać panoramę przyrodniczych obszarów Natura 2000 na terenie gminy Siechnice. Przy dobrej pogodzie widać też Wrocław, Masyw Ślęży oraz zarys Sudetów.
Zobacz obiekty noclegowe w okolicy
Wieża widokowa w Ińsku
Wieża widokowa o metalowej, ażurowej konstrukcji znajduje się w Ińskim Parku Krajobrazowym położonym około 80 km od Szczecina. Ma jakieś 30 m wysokości i rozpościerają się z niej widoki na pobliskie jezioro oraz miasto.
Wieża ma osiem „pięter” czyli tarasów, z których można podziwiać piękne krajobrazy. Najbardziej zjawiskowe widoki są oczywiście te, które możemy podziwiać ze szczytu wieży. Aby tam wejść musimy jednak pokonać 160 schodów, albo skorzystać z windy.
Wieczorem wieża jest podświetlana, co stanowi dodatkową atrakcję. Wstęp na nią jest bezpłatny. Obiekt przystosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Poszukaj noclegu w Ińsku
Wieża widokowa we Wdzydzach Kiszewskich
Tym razem przedstawiamy wieżę widokową o drewnianej konstrukcji, która znajduje się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Ma ona około 36 m wysokości i posiada 3 platformy widokowe umieszczone na 10, 20 i 30 m. Tuż przy wieży stoi wiata edukacyjna z planszami informującymi o przyrodniczych walorach tego miejsca.
Z wieży można podziwiać panoramę kaszubskiej wsi oraz jezioro Wdzydze wraz z licznymi półwyspami i wyspą - Ostrowem Wielkim.
Sprawdź oferty obiektów noclegowych w Wdzydzach Kiszewskich
Wieża widokowa na Cergowej
Ta ponad 20-metrowa wieża znajdująca się na szczycie Cergowej jest jedną z największych atrakcji Beskidu Niskiego. Konstrukcja posiada aż 5 kondygnacji, które zwężają się ku górze - całość nawiązuje do dawnych obiektów wiertniczych, znajdujących się na Podkarpaciu.
Na Cergową prowadzą trzy trasy. Jednak najdogodniej wybrać się żółtym szlakiem z miejscowości Dukla, który prowadzi również do Złotej Studzienki wraz z kapliczką – miejscem kultu św. Jana z Dukli. Auto można zostawić na końcu drogi asfaltowej w Ciuławce - przysiółku wsi Cergowa.
Poszukaj noclegu w okolicy Cergowej
Wieża widokowa na Trójgarbie
Trójgarb zlokalizowany jest na terenie Gór Wałbrzyskich, w Sudetach Środkowych, między Kamienną Górą a Szczawnem-Zdrojem. Jak sama nazwa wskazuje składa się z trzech wierzchołów (778, 757 i 738 m n.p.m.). Kilka lat temu na najwyższym wierzchołku otwarto wieżę widokową o wysokości 27 metrów, z czterema tarasami widokowymi.
W kierunku południa możemy z niej dostrzec wierzchołki Gór Kamiennych, Karkonoszy i Rudaw Janowickich. Na Wschodzie zobaczymy Chełmiec - drugi co do wysokości szczyt gór Wałbrzyskich. Natomiast na północ rozciąga się panorama na Równinę Świdnicką, Masyw Ślęży, a także Wrocław.
Wieża została wzniesiona na podstawie trójkąta, co ma symbolizować trzy gminy biorące udział w projekcie: Czarny Bór, Stare Bogaczowice oraz Szczawno-Zdrój.
Zobacz obiekty noclegowe w okolicy
A Ty? Którą wieżę widokową lubisz najbardziej?
Komentarze