Woda mineralna Kryniczanka
Kryniczanka to krystaliczny dar natury, bijący z głębin ziemi na wprost Pijałni Głównej. Dzieje źródła tej wody sięgają 1745 roku. Wody z Krynicy posiadają wysoką wartość leczniczą, wykorzystywane są do leczenia wziewnego oraz zabiegów w postaci kapieli mineralnych kwasowęglowych...
Krynickie wody mineralne stanowią bogactwo kraju - przedstawiają wysoką wartość leczniczą i ekonomiczną.Ich działanie lecznicze zostało udowodnione długoletnią obserwacją empiryczną, a w miarę postępu nauk medycznych wielostronnymi badaniami fizykochemicznymi i klinicznymi. Na obszarze administracyjnym uzdrowiska Krynica aktualnie znajdują się 23 ujęcia wody , z tego 7 ujęć ("Zdrój Główny", "Słotwinka", "Jan", "Józef", "Mieczysław", "Tadeusz", " Zuber ") podaje się do kuracji pitnej (krenoterapii) lub używa do produkcji wody butelkowanej. Pozostałe ujęcia dostarczają wody mineralne do leczenia wziewnego (inhalacje) oraz zabiegów w postaci kąpieli mineralnych kwasowęglowych.
Pierwszej analizy wody dokonał profesor Uniwersytetu lwowskiego Baltazar Haquet w 1796 roku. Kryniczanka działa korzystnie na organizm - uspokajając odtruwa go i chroni przed działaniem stresów. Składniki zawarte w Kryniczance plasują je na czołowym miejscu wśród krajowych wód mineralnych. Woda zawiera bioelementy potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Słotwinka leczy przewlekłe nieżyty przewodu pokarmowego, choroby wynikające z niedoboru magnezu, m.in.:nerwice, stany stresowe, chorobyneurologiczne. Pomaga też usunąć metale ciężkie z organizmu.
Zuber leczy nadkwasoty. Niezastąpiony w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Jego żółciotwórcze i żółciopędne działanie jest wykorzystywane w leczeniu wątroby i dróg żółciowych, obniża podwyższony poziom cukru we krwi-ma zastosowanie w leczeniu cukrzycy,łagodzi również przykre objawy nadużycia alkoholu.
Jan to woda bardzo moczopędna, idealna w leczeniu kamicy nerkowej. Stosujemy ją również w leczeniu innych schorzeń nerek i dróg moczowych oraz miażdżycy i cukrzycy, gdyż obniża poziom cholesterolu we krwi.
Więcej informacji: kryniczanka.pl
Komentarze