Zamknięte szlaki w Tatrach. Poznaj aktualne utrudnienia

Zamknięte szlaki w Tatrach. Poznaj aktualne utrudnienia

Sezon letni w górach powoli dobiega końca. Wiele szlaków, które umożliwiają zdobycie popularnych szczytów, przechodzi gruntowny remont. Z jakimi utrudnieniami muszą się liczyć turyści, którzy planują jesienne wyprawy w Tatry?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Tatry są najpopularniejszym regionem górskim w Polsce. Chętnie przyjeżdżamy tu o każdej porze roku. Cel podróży, w większości przypadków jest zawsze taki sam, chętnie zdobywamy popularne szczyty - te wyższe, jak i te zdecydowanie niższe. Podczas jesiennych wypraw, mogą pojawić się pewnego rodzaju utrudnienia związane z remontem szlaków, przez co zdobycie upragnionego szczytu przez dany czas może okazać się w ogóle niemożliwe. Na których odcinkach spotkamy utrudnienia?

 

 

 


Poznaj: 7 rzeczy, w których Tatry są lepsze od Alp


Remont szlaków w Tatrach - aktualnie zamknięte trasy


Największych utrudnień, zgodnie z oficjalnymi informacjami, przekazanymi przez Tatrzański Park Narodowy, możemy spodziewać się podczas zdobywania najwyższego szczytu po polskiej stronie, jakim są Rysy.


Od 1 września do odwołania, z powodu remontu, zostanie zamknięty czerwony szlak na odcinku: Czarny Staw pod Rysami – Rysy (w obu kierunkach). Przewiduje się, że remont potrwa ok. 2–3 tygodnie. Czas ten może okazać się jednak dłuższy. Wszystko jest w dużej mierze uzależnione od warunków pogodowych, jak i ze względu na trudny, górski teren, które mogą utrudniać prace. 

 

Aktualizacja 30.08.2021 - zamknięcie będzie obowiązywało tylko od poniedziałku do piątku, zaś w weekendy trasa będzie normalnie otwarta


Jeżeli jesteś taternikiem i Twoim celem w najbliższym czasie jest górska wspinaczka, to wiedz, że zamknięte zostaną również drogi taternickie w obrębie grani i leżących poniżej ścian od Ciężkiej Przełączki przez Niżne Rysy, Rysy do Żabiej Przełęczy (ściana północna i północno-zachodnia). Zamknięcie nie dotyczy Czołówki Kopy Spadowej.


To nie jedyne utrudnienia, które napotkamy podczas wędrówek po górach w najbliższym czasie. Jak podaje Tatrzański Park Narodowy, remonty prowadzone są również na następujących trasach:


  • Szlak niebieski prowadzący dołem Polany Kalatówki na odcinku: Pustelnia Brata Alberta – do końca Polany Kalatówki - zamknięty w obu kierunkach od 26 sierpnia 2021r. do odwołania;

  • Szlak czerwony na odcinku: Zawrat - Świnicka Przełęcz - zamknięty w obu kierunkach od 25 sierpnia 2021r. do odwołania - wymiana sztucznych ułatwień;

  • Od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte od zmierzchu do świtu;

  • Szlak zielony na odcinku: Polana Kopieniec - szczyt Wielki Kopieniec - Polana Kopieniec - zamknięty w obu kierunkach od 9 sierpnia 2021 do odwołania;

  • Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej jest zamknięta do odwołania (planowany remont do 2022r.).


Noclegi w Tatrach


Pomimo zamknięcia kilku popularnych tras w Tatrach, region ten w dalszym ciągu oferuje wiele wspaniałych miejsc, również na wędrówki górskie. Warto w związku z tym wybrać również te mało oblegane miejsca.


Więcej informacji znajdziesz tutaj: Oblężenie w Tatrach. W których miejscach nie spotkasz dzikich tłumów?


Warto już dziś zaplanować swój jesienny wypoczynek w Tatrach. Do wyboru mamy naprawdę wiele wspaniałych obiektów noclegowych.


Najliczniej reprezentowaną kategorią w regionie są kwatery i pokoje – chętnie wybierają je pary oraz rodziny ze względu na atrakcyjną cenę. Można znaleźć ofertę, w której usługa kosztuje już 40 zł! W tej kwocie zawarty jest nocleg w przytulnym pokoju czy też możliwość korzystania z kuchni. Często właściciele zakopiańskich kwater i pokoi proponują swoim gościom stołowanie się na miejscu.


Alternatywą dla kwater są apartamenty, gdzie pobyt zapewnia więcej przestrzeni i prywatności. Obiekty tego typu zlokalizowane są bliżej centrum tutejszych miejscowości, a przy tym spełniają warunki urlopowych mieszkań. 


Średnia cena noclegu w Tatrach to koszt około 160 zł, ale najkorzystniejszą opcją jest wybór oferty z kategorii kwatery i pokoje. Wtedy za nocleg można zapłacić nawet 40 zł. Trzeba jednak pamiętać, że ceny są ustalane indywidualnie przez właściciela obiektu, zależą też od oferowanych udogodnień, standardu oraz lokalizacji. Do tego mogą obowiązywać ceny weekendowe.



U Janiny

U Janiny

Bukowina Tatrzańska, ul. Wierch Kurucowy

Kwatery i pokoje Bukowina Tatrzańska 9.6
Willa Stachoniówka 2

Willa Stachoniówka 2

Zakopane, ul. Chłabówka Górna

Kwatery i pokoje Zakopane 9.6
Góralska Chata

Góralska Chata

Zakopane, ul. Oswalda Balzera

Wille Zakopane 9.9




Sprawdź popularne oferty noclegów w Tatrach


Mamy nadzieję, że zaplanowane remonty i zamknięcie niektórych szlaków, nie utrudnią Wam realizacji jesiennych planów, związanych z tym właśnie regionem. Tatry oferują wiele wspaniałych szlaków górskich.


Źródło informacji: Tatrzański Park Narodowy (tpn.pl)




Następny artykuł Polacy ruszyli w góry -...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!